Naujienos

Prekybos, pramonės ir amatų rūmai nerimauja dėl išsiderėto vakcinų kiekio

gruodžio 21

Pirmadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) ir penkių regioninių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl vakcinavimo apimčių didinimo ir proceso tobulinimo.

LPPARA atstovus neramina žinia, kad nors vakcinavimo pradžia numatyta gruodžio pabaigoje, bet Lietuvą pasieks tik keli tūkstančiai dozių. Be to, nors Lietuva pagal koronaviruso statistiką yra vienoje blogiausių situacijų Europoje ir pasaulyje, planuojamos gauti vakcinos kiekis mažesnis nei žadėta ir sutarta laikantis paskirstymo tarp šalių principo – proporcingai gyventojų skaičiui.

„Sutinkame – pirmiausia vakcinos turi būti skirtos medicinos sektoriaus darbuotojams, senjorams. (Bet) labai svarbu, kad savalaikiai būtų pradėta vakcinuoti ir valstybės ekonomikoje dalyvaujanti visuomenės dalis. Suprantame, kokios galimos ekonominės pasekmės šaliai, didėjant ar nesustabdžius  viruso plitimo.

Todėl prašome ir raginame valstybės vadovus parodyti tvirtą politinę lyderystę – imtis visų įmanomų priemonių paskubinti vakcinavimo pradžią, užtikrinti viso vakcinavimo proceso grandžių sklandų veikimą, tam sukuriant aiškų vieningą visoms savivaldybėms vienodai taikomą vakcinavimo procesą, bei siekti visomis išgalėmis gauti bent jau priklausantį pagal gyventojų skaičių vakcinų kvotų kiekį.

Laukiame kuo skubesnės ir reikiamų apimčių šalies gyventojų ir mūsų darbuotojų skiepijimo pradžios, tinkamo ir teisingo visuomenės informavimo. Tai leis normalizuoti visuomenės gyvenimą, stabilizuoti įmonių, įstaigų ir organizacijų veiklą“, – kreipimesi rašo LPPARA.

Lietuvos Respublikos Prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia regioninė verslo organizacija, turinti virš 2000 narių – verslo įmonių, mokymo įstaigų ir organizacijų.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KOSTAS BAUBINAS, PROTON B2B
Del vakcinavimo apimciu didinimo ir vakcinavimo proceso tobulinimo
Del vakcinavimo proceso tobulinimo