Naujienos

Prie rūmų veiklos prisijungė 34 naujos įmonės

liepos 14

Nepaisant itin nepalankių Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklai sąlygų, net keletas rūmų veiklos per pirmuosius šešis mėnesius rodiklių – rekordiniai. Prie rūmų veiklos prisijungė 34 naujos įmonės. Šiuo metu Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai vienija 257 narius, tai yra didžiausias rūmų narių skaičius nuo 1995 m.

Kitas rekordas: surengta daugiausia renginių nariams – net 41. Verslui pasiūlytų renginių temos labai įvairios: mokesčių naujovės, naujausi darbo teisės pokyčiai, ekonominės tendencijos ir prognozės, ES parama verslui, verslo galimybės užsienio rinkose, mokymai apie skaitmeninius rinkodaros įrankius, finansų valdymą mažose įmonėse, seminarai apie grįžtamojo ryšio kultūrą organizacijoje, šiuolaikinių teisės ir mokesčių rizikos suvaldymą ir kt. Vis renginiai rūmų nariams buvo nemokami.

Rūmai po dvejus metus trukusios su COVID-19 pandemija susijusios pertraukos šiemet surengė pirmąją verslo misiją Vakarų Lietuvos turizmo verslo atstovams. Tris dienas trukęs verslo renginys vyko Klaipėdos, Palangos, Šilutės turizmo įmonėms itin svarbiose Šiaurės Vokietijos žemėse – Šlėzvige – Holšteine ir Hamburge.

Klaipėdoje buvo sulaukta svečių iš užsienio, rūmų kvietimu lankėsi projekto „Europos įmonių tinklas“ (ang. Enterprise Europe Network) jūrinio verslo grupės partneriai iš užsienio verslui atstovaujančių organizacijų.

Nors rūmų tarptautinė veikla buvo apsunkinta dėl pandemijos ribojimų, pirmąjį metų pusmetį rūmai toliau vykdė tris ES finansuojamus projektus bei parengė keturias naujas paraiškas, iš kurių dviem projektams finansavimas jau skirtas. Taip pat pasirašyta projekto Europos įmonių tinklas jungtinės veiklos sutartis, kuria dar 3,5 metų pratęsiama projekto veikla konsorciume.

Anot rūmų generalinio direktoriaus V. Krolio, po dviejų pandemijos metų rūmų veikla ir nauda buvo pristatyta ir Klaipėdos bei Tauragės regionuose veikiančioms įmonėms. Surengti renginiai verslo atstovams iš Kretingos, Skuodo rajonų, kurių metu pristatyti narystės rūmuose privalumai bei Europos įmonių tinklo teikiama nauda.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia verslo savivaldos organizacija Vakarų Lietuvoje, siekianti verslo plėtros Klaipėdos ir Tauragės apskrityse bei šiuo metu vienijanti tiek didžiausias regiono įmones, tiek vidutinio ir smulkaus verslo atstovus.