Naujienos

Susitikime su Lietuvos Respublikos prezidentu aptartos Lietuvos ekonomikos atsparumo didinimo priemonės

sausio 19

Šiandien Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius kartu su kitų verslo asociacijų atstovais už ekonominę diplomatiją, ekonomikos ir finansų politiką atsakingais Ministrų kabineto nariais, Seimo komitetų vadovais, taip pat parlamentinių partijų atstovais, Lietuvos banko, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovais dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, kuriame buvo diskutuojama, kaip padidinti Lietuvos ekonomikos atsparumą neeilinių iššūkių aplinkoje.

Rizika Lietuvos verslo konkurencingumui ir sparčiam šalies ekonomikos augimui išaugo Kinijai pradėjus Lietuvai taikyti nepaskelbtas sankcijas. Susitikimo dalyviai aptarė galimus trumpalaikius ir ilgalaikius veiksmus, dėl kurių sutarus ir kuriuos vieningai įgyvendinant būtų galima sumažinti Lietuvos verslo patiriamą riziką bei nuostolius.

Artimiausio laikotarpio prioritetai – pažeistų Lietuvos verslo interesų gynimas ES lygiu, suderinant finansinės pagalbos schemas verslui su Europos Komisija, patvirtinant Kovos su ekonomine trečiųjų šalių prievarta mechanizmą, suformuojant bylą Pasaulio prekybos organizacijai dėl pažeidimų Lietuvos verslo atžvilgiu. Taip pat diplomatinio dialogo ir techninio lygio bendravimo su Kinijos institucijomis užtikrinimas.

Prezidentas Gitanas Nausėda kaip svarstytinas priemones pasiūlė nulinio pelno mokesčio tarifą reinvestavimui, Gaivinimo fondo (RRF) paskolų dalies panaudojimą ekonomikos perorientavimui ir skatinimui, taip pat parengti darbo jėgos pasiūlos ir paklausos balansavimo strategiją.

Plačiau: https://www.lrp.lt/lt/prezidentas-lietuvos-uzsienio-politikos-tikslas-nacionaliniu-interesu-gynimas-salies-saugumo-ir-geroves-stiprinimas/37324

LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos