Naujienos

Klaipėdos PPAR 104-asis gimtadienis

spalio 5

Šiandien, spalio 5 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai susirinks į 104-ąjį prekybos rūmų veiklos Klaipėdos krašte gimtadienį, kurio pagrindinė mintis – „Svarbu nesustoti“. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, kolegos ir partneriai susitiks šventiniame renginyje, kurio tikslas – susitikti neformalioje aplinkoje, aptarti verslo aktualijas ir pagerbti verslo lyderius.

Klaipėdos krašte Klaipėdos pramonės ir prekybos rūmai (vok. Handelskammer) buvo įsteigti anksčiau nei tuometinėje Lietuvoje. 1919 m. spalio 1 d. Pirklių korporacijos taryba priėmė Reorganizavimo ir Prekybos rūmų rinkimų statutus. Klaipėdos prekybos rūmų veiklos teritorija apėmė Klaipėdos miesto ir Klaipėdos bei Šilokarčemos kaimiškąsias apskritis. Tuo metu rūmai, jungdami svarbiausius krašto pramonininkus ir prekybininkus, visą savo veiklos laikotarpį buvo viena įtakingiausių organizacijų Klaipėdos krašte.

104 – ojo gimtadienio  metu bus įteikti svarbiausi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimai – atkurti tarpukario Lietuvoje įsteigti valstybiniai apdovanojimai – Sidabro ir Bronzos „Darbo žvaigždės“ bei Padėkos ženklai, paskelbti ir pagerbti rūmų narių pasiūlyti bei balsuojant išrinkti nugalėtojai nominacijose: „Mes augame“,Verslas didžiuojasi“. Tarp nominantų – ne tik svarbiausios Klaipėdos regiono ekonomikai įmonės, bet ir smulkaus verslo atstovai.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai – nevyriausybinė, nepolitinė, nešakinė, ne pelno siekianti didžiausia Vakarų Lietuvoje verslo savivaldos organizacija, veikianti pagal atskirą 1995 m. priimtą Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatymą bei vienijanti 287 narius, tarp kurių – didžiausios regiono įmonės bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovai. Klaipėdos rūmų tikslas – atstovauti Vakarų Lietuvos regiono verslo interesams bei siekti verslo plėtros juose.