Naujienos

Išrinkti ir apdovanoti metų eksportuotojai
2024-03-08

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) ketvirtadienį Vilniuje įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus.

Plačiau
Kviečiame dalyvauti konkurse „Lietuvos eksporto prizas 2023“
2024-01-23

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija rengia konkursą „Lietuvos Eksporto prizas 2023“ ir kviečia įmones dalyvauti.

Plačiau
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija nutraukia Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narystę
2024-01-18

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija informuoja, kad nuo sausio 18 d. narystės asociacijoje netenka Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai (Vilniaus rūmai).

Plačiau
Sveikinimas su kalėdomis
2023-12-21

Dėkojame už dar vienus produktyvius metus kartu. Iššūkiai ir progreso paieškos yra kiekvieno mūsų kasdienybė, o retkarčiais stabtelėję turime progą prisiminti, kiek daug jau pasiekėme dirbdami išvien.

Plačiau
Europos Parlamentas – įmonėms
2023-11-14

Lapkričio 14 d. Briuselyje, Europos Parlamente vyksta jau tradiciniu tapęs Eurochambres organizuojamas renginys „Europos Parlamentas – įmonėms“. Didžiojoje parlamento salėje, kurioje įprastai posėdžiauja tik parlamento nariai, ši diena skirta atvykusių iš visos Europos įmonių vadovų diskusijoms.

Plačiau
EUROCHAMBRES ekonominė apžvalga 2024 metams
2023-11-10

Eurochambres paskelbė kitų metų Europos ekonomikos prognozes, paremtas tradicinės savo narių apklausos pagrindu. Apklausoje dalyvavo 43000 įmonių iš 27 Europos šalių.

Plačiau
IV-OJI Klaipėdos regiono plėtros konferencija
2023-10-24

Ketvirtadienį, spalio 26 d. nuo 10 val. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir juose veikiantis Europos įmonių tinklas ( Enterprise Europe Network) rengia IV – ąją kasmetinę Klaipėdos regiono plėtros konferenciją.

Plačiau
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Indonezijos prekybos ir pramonės rūmais
2023-10-18

Džakartoje spalio 17 d. vykusio Indonezijos – Europos verslo forumo metu pasirašytas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) bei Indonezijos prekybos ir pramonės rūmų (KADIN) bendradarbiavimo susitarimas. Pagrindinis jo tikslas – skatinti glaudesnį verslo bendradarbiavimą ir stiprinti šalių ekonominius bei investicinius ryšius. Prioritetas teikiamas žemės ūkio ir maisto, energetikos bei informacinių technologijų (ypač skaitmenizacijos) sektoriams.

Plačiau
Išrinktas JAE-Lietuvos verslo tarybos pirmininkas ir du jo pavaduotojai
2023-10-16

Spalio 12 dieną įvyko antrasis Jungtinių Arabų Emyratų – Lietuvos verslo tarybos susitikimas, kurio metu iš jame dalyvavusių narių buvo išrinktas Verslo tarybos pirmininkas ir du jo pavaduotojai.

Plačiau
Vilniaus arbitražo diena 2023
2023-10-09

2023 m. lapkričio 9 d. Vilniuje vyks kasmetinė arbitražo konferencija - VILNIAUS ARBITRAŽO DIENA 2023

Plačiau
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidiumas nepritaria Vilniaus PPAR veiksmams
2023-10-09

2023 m. spalio 4 d. Vilniuje vyko išplėstinis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (toliau – LPPARA) Prezidiumo posėdis, kuriame buvo pakviesta dalyvauti ir visa Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų taryba.

Plačiau
Klaipėdos PPAR 104-asis gimtadienis
2023-10-05

Šiandien, spalio 5 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai susirinks į 104-ąjį prekybos rūmų veiklos Klaipėdos krašte gimtadienį, kurio pagrindinė mintis – „Svarbu nesustoti“. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, kolegos ir partneriai susitiks šventiniame renginyje, kurio tikslas – susitikti neformalioje aplinkoje, aptarti verslo aktualijas ir pagerbti verslo lyderius.

Plačiau
Europos Komisijos iniciatyva
2023-09-15

Europos Komisija kviečia visas Europos įmones dalyvauti „Susitarime dėl klimato ir energijos“.

Plačiau
Pirmasis JAE-Lietuvos verslo tarybos susitikimas
2023-09-13

Net 23 įmonių atstovai iš visos Lietuvos, turintys verslo interesų Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) rinkoje, susirinko į pirmąjį JAE-Lietuvos verslo tarybos susitikimą. Susitikimo metu buvo pristatyta dvišalė Verslo tarybos teigimo sutartis, pasirašyta tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybos ir pramonės rūmų federacijos, sutartyje numatyti Verslo tarybos tikslai, uždaviniai bei įsipareigojimai.

Plačiau
Kreipimasis į Seimą dėl nepritarimo mokesčių reformai
2023-08-01

Šiandien Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kartu su kitomis 53 organizacijomis kreipėsi į LR Seimą dėl nepritarimo įstatymo projektams, susijusiems su mokestinės naštos didinimu.

Plačiau
Įmonių energetinis paktas
2023-06-19

Europos Komisija didelį dėmesį skiria skatinti įmones eiti link klimatui neutralios veiklos. Viena iš iniciatyvų – vadinamasis „Įmonių energetinis paktas“, kuriuo įmonės gali deklaruoti savo planuojamas priemones, o už jų įgyvendinimą bus apdovanojamos Europos Komisijos bronzos, sidabro ar aukso ženklais.

Plačiau
Konferencija „Europos partnerių susitarimas dėl ekonomikos skaitmeninimo – o kaip Lietuvoje?“
2023-06-13

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kartu su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuoja konferenciją „Europos partnerių susitarimas dėl ekonomikos skaitmeninimo – o kaip Lietuvoje?“

Plačiau
LVMT 15 metų sukaktis
2023-06-02

Lietuvos verslo moterų tinklas (LVMT), veikiantis prie Lietuvos, prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, vienijantis daugiau nei 170 verslių moterų, gegužės 25 dieną sukvietė nares į šventinę konferenciją Kaune, skirtą 15 metų sukakčiai paminėti.

Plačiau
Pirmą kartą – verslo misija į centrinę Aziją
2023-05-30

Gegužės 21 – 26 d. įvyko Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų pirmą kartą surengta verslo misija į Centrinės Azijos šalis - Kazachstaną ir Kirgiziją, kurioje dalyvavo 10 įmonių. Jai vadovavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas, AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas. Anot jo, naujos kliūtys, su kuriomis dėl geopolitinių pokyčių susiduria Lietuvos verslas, gali tapti ir naujomis galimybėmis tolimesnėse rinkose.

Plačiau
2023 m. gegužės 25 d. 10.00 val. – Lietuvos verslo moterų tinklo jubiliejinė konferencija
2023-05-23

Šiais metais Lietuvos verslo moterų tinklas (LVMT) mini 15 metų jubiliejų. Jau šį ketvirtadienį, 2023 m. gegužės 25 d., susitiksime LVMT šventinėje konferencijoje (Lietuvos krepšinio namai, Santakos g. 11, Kaunas) – prisiminsime savo istoriją, kalbinsime buvusias ir esamas nares, dalysimės ateities vizijomis, apglėbsime seniai matytas bičiules, megsime naujas pažintis ir švęsime bendrystę!

Plačiau
Šardžoje pasirašyta Lietuvos – JAE verslo tarybos įsteigimo sutartis tarp Rūmų
2023-05-09

Šių metų gegužės 4 dieną Lietuvos verslininkų delegacija, vadovaujama Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) prezidento, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidento (LPPARA) Zigmanto Dargevičiaus, lankėsi Šardžos prekybos ir pramonės rūmuose, kur verslo atstovai dalyvavo Lietuvos - Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo forume.

Plačiau
Rūmai stiprino ryšius su Turkijos verslu
2023-05-05

Gegužės 3 d., trečiadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (LPPAR) nariai susitiko su Turkijos Respublikos Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros organizacijos (KOSGEB) delegacija Vilniuje vykusiame Lietuvos-Turkijos verslo forume. Po forumo vyko Lietuvos ir Turkijos įmonių verslo kontaktų renginys. Dienos metu daug dėmesio skirta abiejų šalių verslo bendradarbiavimui informacinių technologijų, gamybos procesų valdymo sprendimų ir kitose srityse.

Plačiau
Verslo misijoje į Omano Sultonatą – 30 verslininkų delegacija iš Lietuvos
2023-05-03

Šiuo metu Omano Sultonato sostinėje Maskate lankosi verslininkų delegacija iš Lietuvos. Šią verslo misiją inicijavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Misijoje dalyvauja beveik 30 skirtingus sektorius atstovaujančių verslininkų, Kauno ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių.

Plačiau
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai siūlo tobulinti mokesčių reformą
2023-04-24

Daugiau kaip 2500 įmonių vienijantys Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (LPPAR) iš esmės sveikina siekius tobulinti ir efektyvinti šalies mokestinę sistemą. Tačiau šiuo metu planuojamai mokesčių reformai Rūmų nariai turi ne vieną pastabą ir pasiūlymą aukštų pajamų apmokestinimo, MTEP išlaidų traktavimo, įmonių reinvesticijų, investicinių sąskaitų gyventojams, naudų darbuotojams ir kitose srityse.

Plačiau
Lietuvos – Turkijos verslo forumas 2023 m. gegužės 3 d.
2023-04-24

Turkijos Respublikos smulkaus ir vidutinio verslo organizacijos (KOSGEB) vizito Lietuvoje metu, 2023 m. gegužės 3 d. (trečiadienį) 10 val. organizuojamas Lietuvos –Turkijos verslo forumas.

Plačiau
Susitikimas su Uzbekistano Užimtumo ir darbo santykių ministerijos Darbinės migracijos agentūros vadovais
2023-03-16

2023 m. kovo 15 d. LPPARA generalinė direktorė Giedrė Ražinskienė susitiko su Uzbekistano Užimtumo ir darbo santykių ministerijos Darbinės migracijos agentūros (toliau – Agentūra) direktoriaus pavaduotoju Chužaakbar Ch. Faizulachužajevu ir tarptautinių santykių valdybos pirmininku Ravšan M. Atabajevu.

Plačiau
Kvietimas
2023-03-07

Neformalus liberalių diskusijų klubas, Lietuvos verslo taryba (VT nariai: asociacija „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir  Lietuvos darbdavių konfederacija), Seimo Ateities komitetas, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (derinama), siekdami bendrų sprendimų  kylantiems iššūkiams spręsti, rengia forumą „Kaip stabdysime depopuliaciją“.

Plačiau
Verslo misija Uzbekistane
2023-03-01

Vasario 27 – kovo 3 dienomis Lietuvos verslininkų delegacija dalyvauja Prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuojamoje verslo misijoje į Taškentą, Uzbekistano Respubliką.

Plačiau
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda: turime užtikrinti tolesnį Lietuvos ekonomikos augimą, paskatinti investicijas į ūkio plėtrą
2023-02-02

Toks buvo pagrindinis šalies Prezidento pasisakymo leitmotyvas 2023 m. vasario 2 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vykusiame susitikime, į kurį buvo pakviesti Seimo nariai, ministrai, verslo organizacijų vadovai ir ekonomistai.

Plačiau
Išrinkta nauja Lietuvos verslo moterų tinklo vadovė
2023-01-30

Sausio 26 d. Fausta Šeputytė, vadovavusi Lietuvos verslo moterų tinklui (LVMT) pastaruosius ketverius metus, savo įgaliojimus perdavė naujai vadovei Jurgai Rimkei.

Plačiau
Kviečiame dalyvauti konkurse „Lietuvos eksporto prizas 2022“
2023-01-11

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija rengia konkursą „Lietuvos Eksporto prizas 2022“ ir kviečia įmones dalyvauti.

Plačiau
Susitikimas su Pietų Korėjos importuotojų asociacijos (KOIMA) vadovais
2022-12-14

Vakar, gruodžio 13 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijoje (LPPARA) lankėsi Pietų Korėjos importuotojų asociacijos KOIMA vadovas Byung-kwan Kim ir Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Rachel Hwang.

Plačiau
Konferencija – kontaktų mugė „Sėkmingas verslo startas“
2022-10-26

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas maloniai kviečia visus, norinčius kurti savo verslą arba jau sukūrusius ir norinčius jį plėsti, į nemokamą konferenciją – kontaktų mugę „Sėkmingas verslo startas“.

Plačiau
Eurochambres prezidentas susitiko su Baltijos šalių rūmų atstovais diskutuoti apie aktualius geopolitinius ir energijos iššūkius Europoje
2022-09-06

Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos Eurochambres prezidentas Luc Frieden vakar lankėsi Latvijoje siekdamas stiprinti ryšius su Baltijos šalių rūmais ir aptarti aktualius geopolitinius iššūkius Europoje – Rusijos karą Ukrainoje ir jo pasekmes Europos ekonomikai bei energijos tiekimo saugumą Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms.

Plačiau
Elektros kainų šokas mažina Lietuvos verslo konkurencingumą
2022-08-31

Dėl per metus daugiau kaip 5 kartus pabrangusios elektros energijos Lietuvos įmonės praranda konkurencingumą ir eksporto rinkas, o už elektrą moka gerokai daugiau nei kaimyninės ES šalys.

Plačiau
De Minimis reguliavimas turi būti keičiamas
2022-07-26

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kartu su kitais Europos šalių rūmais parengė bendrą poziciją dėl dabartinio de minimis valstybės pagalbos reguliavimo.

Plačiau
Rimas Varkulevičius traukiasi iš LPPARA prezidento pareigų
2022-07-22

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) prezidentas Rimas Varkulevičius priėmė sprendimą atsistatydinti iš pareigų. Nuo liepos 25 d. laikinai LPPARA prezidento pareigas eis viceprezidentas – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Plačiau
Konferencija Krokuvoje „Dėl pagalbos Ukrainai, jos atkūrimo ir europinių perspektyvų“
2022-07-19

Ukraina, kuriai suteiktas ES kandidatės statusas, savo ateitį sieja ir siekia kurti kartu su ES šalimis narėmis.

Plačiau
Prie rūmų veiklos prisijungė 34 naujos įmonės
2022-07-14

Nepaisant itin nepalankių Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklai sąlygų, net keletas rūmų veiklos per pirmuosius šešis mėnesius rodiklių – rekordiniai. Prie rūmų veiklos prisijungė 34 naujos įmonės.

Plačiau
Trijų jūrų valstybių Verslo forumo dalyvių Deklaracija: smerkiama Rusijos agresija Ukrainoje
2022-07-07

Deklaracijoje, kuri skirta Europos Sąjungos pagrindinių institucijų vadovams, griežtai smerkiamas karas Ukrainoje, besąlygiškai palaikomas Ukrainos teritorinis integralumas.

Plačiau
Trijų jūrų viršūnių susitikimas ir verslo forumas bei Prekybos ir pramonės rūmų prezidentų susitikimas Rygoje birželio 19-21 d.
2022-06-30

„Karas Ukrainoje ir energijos išteklių pasiekiamumas“ – tokios svarbiausios problemos buvo įvardintos Rygos verslo forume.

Plačiau
Praūžė verslo idėjų konkursas jauniesiems verslininkams
2022-06-20

Š.m. birželio 14-15 dienomis  Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje įvyko Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos kartu su partneriais organizuotas Verslo idėjų konkursas jauniesiems verslininkams.

Plačiau
Verslo organizacijos: švietimo, mokslo ir sporto ministerija girdi verslo pasiūlymus dėl reikalingų pokyčių švietime
2022-06-10

Neformaliame susitikime su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene ir jos komanda aptarti jau įvykę ir dar planuojami pokyčiai švietime bendrojo ugdymo, profesinio mokymo bei aukštojo mokslo srityse.

Plačiau
Pabaltijo šalių, Lenkijos ir Švedijos rūmų bendras pareiškimas dėl karo Ukrainoje
2022-05-18

Baltijos jūros šalių giminingos verslo organizacijos – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos ir Lenkijos prekybos ir pramonės rūmai parengė bendrą deklaraciją dėl vykstančios karinės agresijos Ukrainoje.

Plačiau
Brangstančios žaliavos reikalauja viešųjų pirkimų politikos pokyčių
2022-04-21

Informuojame, kad daugiau kaip 2000 verslų vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) valstybei siūlo numatyti galimybę koreguoti jau pasirašytas viešųjų pirkimų sutartis, o į naujas įtraukti ateities kainų pokyčių prognozes, didesnius delspinigius ir perkančiųjų organizacijų garantijas.

Plačiau
Eksporto lyderiai valdžią kvietė aktyviam dialogui
2022-04-08

Ketvirtadienį daugiau kaip 2000 narių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus. Renginyje vykusios diskusijos metu sutarta išeičių iš sudėtingos šiandienos situacijos ieškoti aktyviomis nuolatinėmis verslo ir valdžios diskusijomis.

Plačiau
Trijų Baltijos valstybių Prekybos ir pramonės rūmų kreipimasis dėl karo Ukrainoje ir ekonominės padėties
2022-03-15

Šiandien trijų Baltijos valstybių Prekybos ir pramonės rūmų prezidentai pasirašė bendrą kreipimąsi dėl karo Ukrainoje ir ekonominės padėties. Kreipimasis skirtas Baltijos šalių parlamentarams ir už ekonominę politiką atsakingiems valstybių ministrams.

Plačiau
Europos šalių Rūmų konfederacija EUROCHAMBRES griežtai pasmerkė Rusijos karinę agresiją Ukrainoje
2022-02-28

Europos šalių Rūmų konfederacija EUROCHAMBRES neeiliniame savo narių vadovų podėdyje, kuriam pirmininkavo Prezidentas Luc Frieden, išreiškė organizacijos poziciją karo Ukrainoje atžvilgiu.

Plačiau
Konferencija PASAULIS 2022
2022-02-08

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kartu su Verslo moterų tinklu ir žurnalu IQ kviečia Jus į  konferenciją Pasaulis 2022.

Plačiau
L. Andrikienė: Su Lietuvos verslo atstovais aptarėme rizikas, kylančias dirbant su autoritarinių režimų valdomomis valstybėmis
2022-01-28

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Andrikienė teigia, kad atsakingi Lietuvos verslai, patirdami Kinijos ekonominį spaudimą, jau ieško naujų rinkų produkcijos eksportui, žaliavų bei reikalingos įrangos įsigijimui. Pasak jos, Seimas kartu su Vyriausybe aktyviais diplomatiniais būdais ieško naujų rinkų Lietuvos verslui, taip užtikrinant jų tvarumą ir plėtrą.

Plačiau
Susitikime su Lietuvos Respublikos prezidentu aptartos Lietuvos ekonomikos atsparumo didinimo priemonės
2022-01-19

Šiandien Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius kartu su kitų verslo asociacijų atstovais už ekonominę diplomatiją, ekonomikos ir finansų politiką atsakingais Ministrų kabineto nariais, Seimo komitetų vadovais, taip pat parlamentinių partijų atstovais, Lietuvos banko, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovais dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, kuriame buvo diskutuojama, kaip padidinti Lietuvos ekonomikos atsparumą neeilinių iššūkių aplinkoje.

Plačiau
Europos verslas atsargiai vertina Europos Komisijos siūlymus didinti energijos produktų apmokestinimą
2022-01-19

Įgyvendinant tikslą – 2030 metais Europoje sumažinti išmetamo CO2 kiekį 55% lyginant su 1990 metais, numatyta keisti eilę su energetika ir energijos vartojimu susijusių direktyvų arba parengti naujas. Visas šis keičiamų direktyvų paketas įvardijamas kaip „Fit for 55“, t. y. įgyvendinus šiuos reikalavimus, CO2 emisija Europoje turėtų mažėti 55%.

Plačiau
Kviečiame dalyvauti konkurse „Lietuvos eksporto prizas 2021“
2022-01-12

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija rengia konkursą „Lietuvos eksporto prizas 2021“ ir kviečia įmones dalyvauti.

Plačiau
Baltijos šalių prekybos ir pramonės rūmai savo vyriausybių prašo aktyvesnių veiksmų kuriant lanksčią darbo rinką ir tvarią imigraciją.
2022-01-11

Antradienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) kartu su Latvijos ir Estijos prekybos ir pramonės rūmais išplatino bendrą kreipimąsi į savo šalių vyriausybes, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į verslo plėtrą stabdantį darbo rinkos disbalansą ir paskatinti imtis aktyvesnės imigracijos politikos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Plačiau
LR Susisiekimo ministerijoje įvyko verslo asocijuotų struktūrų susitikimas
2022-01-06

Šiandien, 2022 m. sausio 6 d., LPPARA prezidentas Rimas Varkulevičius kartu su Lietuvos verslo konfederacijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos darbdavių konfederacijos ir Investuotojų forumo vadovais dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu bei ministerijos vadovybe.

Plačiau
Rūmų narių susitikimas dėl elektros energijos kokybės
2021-12-15

Vakar Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos iniciatyva Valstybinė energetikos reguliavimo taryba  (VERT) organizavo susitikimą elektros energijos tiekimo kokybės tema. Susitikime dalyvavo daugiau kaip 70 Rūmų bendruomenės narių, kas tik dar kartą patvirtina klausimo aktualumą ir svarbą.

Plačiau
Prognozės 2022-iesiems: verslas prisitaikė
2021-11-12

Įmonės apsiprato su pandemija ir jų negąsdina aukštos energetikos, žaliavų bei darbo jėgos kainos. Verslo prognozės, išsakytos prieš metus 2021-iesiems ir šiemet išsakytos ateinantiems metams, gerokai skiriasi, rašo „Verslo žinios“.

Plačiau
Forumas „Kompetentingas ir įgalintas veikti viešasis sektorius – misija įmanoma?“
2021-10-28

Lietuvos verslo taryba, kurią sudaro asociacija „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija bei Lietuvos darbdavių konfederacija, šiandien surengė forumą „Kompetentingas ir įgalintas veikti viešasis sektorius – misija įmanoma?“

Plačiau
Lietuvos ir Taivano verslo forumas
2021-10-27

Lietuvos ir Taivano įmonėms atsiveria palankios galimybės plėsti verslo ryšius. Tai buvo akcentuojama šiandien vykusiame verslo forume, kurį organizavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija su partneriu – Taivano tarptautinio ekonominio bendradarbiavimo asociacija CIECA.

Plačiau
Kvietimas dalyvauti „Online Matchmaking Day 2021“
2021-10-13

Lapkričio 11 d. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai pirmą kartą rengia nuotolinius verslo susitikimus. Kviečiame įmones dalyvauti verslo kontaktų renginyje „Online Matchmaking Day 2021“.

Plačiau
LPPARA prezidentas dalyvavo susitikime su LR Ministre Pirmininke
2021-10-06

Vakar Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius, kartu su kitų Verslo organizacijų vadovais, dalyvavo susitikime su LR Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte užimtumo ir migracijos klausimams aptarti.

Plačiau
Įteikti kasmetiniai „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai
2021-09-14

Šiandien Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus.

Plačiau
Lietuvos-Čekijos verslo forumas
2021-09-07

Šiandien LPPARA prezidentas Rimas Varkulevičius, kartu su Čekijos Respublikos užsienio reikalų ministru Jakub Kulhanek, LR Ekonomikos ir inovacijų viceministre Ieva Valeškaite, Čekijos Respublikos prekybos rūmų viceprezidentu Radek Jakubsky, dalyvavo Lietuvos-Čekijos verslo forume.

Plačiau
Kasmetiniai nusipelniusių verslo bendruomenės atstovų apdovanojimai
2021-08-31

Džiaugiamės pranešdami, kad Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija 2021 m. rugsėjo 14 d. organizuoja kasmetinius nusipelniusių verslo bendruomenės atstovų apdovanojimus.

Plačiau
Trijų jūrų (Baltijos, Juodosios ir Adrijos) valstybių prezidentų susitikimas bei verslo forumas
2021-07-12

Sofijoje (Bulgarija) liepos 8-9 dienomis vykoTrijų jūrų (Baltijos, Juodosios ir Adrijos) valstybių prezidentų susitikimas.

Plačiau
LR Žemės ūkio Rūmų 95-ųjų įkūrimo ir 30-ųjų atkūrimo renginys
2021-07-08

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius dalyvavo LR Žemės ūkio rūmų 95-ųjų įkūrimo ir 30-ųjų atkūrimo sukakties paminėjimo renginyje.

Plačiau
Atsargiai – virusas !
2021-06-25

Gerbiamieji, pasinaudojant Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidento Rimo Varkulevičiaus vardu platinami virusiniai laiškai su melaginga informacija.

Plačiau
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų susitikimas su Lietuvos Banko vadovais
2021-06-03

Birželio 1 d. įvyko Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovų susitikimas su Lietuvos banko valdybos pirmininku G. Šimkumi, Lietuvos banko valdybos nariu M. Jurgilu ir Lietuvos Banko Priežiūros tarnybos vadove J. Govina.

Plačiau
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai išrinko metų eksportuotojus ir metų verslininkę
2021-06-01

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) paskelbė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“ ir „Lietuvos metų verslininkės“ apdovanojimų laimėtojus. Konkursas parodė, kad nepaisant pandemijos nulemtų iššūkių, per pastaruosius metus, Lietuvos verslas drąsiai ieškojo naujų rinkų, investavo į su automatizavimu bei tvarumu susijusius sprendimus.

Plačiau
Rūmų nariai palaiko siekį tausoti aplinką, bet turi praktinių klausimų
2021-06-01

Birželio 1 d. vyko nuotolinis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (LPPAR) bendruomenės narių susitikimas su Aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Artimiausiems metams ir dešimtmečiams Lietuva kartu su ES yra užsibrėžusi ambicingų tikslų atliekų perdirbimo, atsinaujinančios energetikos ir kitose su aplinka susijusiose srityse.

Plačiau
Lietuvos Verslo Tarybos pareiškimas
2021-05-28

Verslo Taryba, kurią sudaro asociacija „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramonininkų konfederacija,  Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija bei Lietuvos darbdavių konfederacija, apgailestauja, kad verslininkų tarpe dar vis pasitaiko atvejų, kai priimami neatsakingi sprendimai ir pasinaudojama situacija bei bandoma neteisėtai disponuoti mokestine sistema, kai privatūs poreikiai deklaruojami kaip verslo poreikiai.

Plačiau
Prekybos pramonės ir amatų rūmai atkreipia dėmesį į spragą Darbo kodekse
2021-05-13

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) kreipėsi į Ministrę Pirmininkę, socialinės apsaugos ir darbo bei ekonomikos ir inovacijų ministres, taip pat trišalę tarybą, siūlydama koreguoti LR Darbo kodekso 56 straipsnio nuostatas. Šį kreipimąsi paskatino dėl ekstremalios situacijos ir karantino susidaręs teisinis paradoksas, kuriuo pradedama piktnaudžiauti, ypač paslaugų sektoriuje.

Plačiau
Europos prekybos ir pramonės rūmų (EUROCHAMBRES) Prezidento Christoph Leitl pranešimas
2021-05-12

Mieli draugai ir partneriai, pateikiame jums daugiau informacijos.

Plačiau
Netektis visai Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenei
2021-05-07

Su dideliu liūdesiu pranešame apie netikėtą Šarūno Davainio mirtį. Š. Davainis buvo vienas pirmųjų Lietuvos verslininkų, aktyvus visuomenės veikėjas, savo veikla dar iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir jos atkūrimo aušroje rodęs mums naujos visuomenės vertybes – verslumą, aktyvų visuomeninį darbą.

Plačiau
Projektas „Jaunimo ir smulkiojo verslo subjektų verslumo skatinimas“, Nr. 12.0.1-CPVA-K-204-02-0024
2021-05-07

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija pradeda įgyvendinti projektą „Jaunimo ir smulkiojo verslo subjektų verslumo skatinimas“, bendrai finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir ją vertinti“ 12.0.1-CPVA-K-204 priemonės „Komunikacija apie ES investicijas“ (toliau – Projektas).

Plačiau
LPPAR bendruomenė palaiko strateginę ŠMS ministerijos kryptį, bet primena ir einamąsias problemas
2021-05-04

Gegužės 4 d. vyko nuotolinis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau - LPPAR) bendruomenės susitikimas su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, kurio metu buvo aptarta problematika ir planai bendrojo ugdymo, profesinio rengimo, aukštojo mokslo, taip pat ministerijos bendradarbiavimo su socialiniais partneriais ir susijusiose srityse.

Plačiau
Susitikime su LR Prezidentu aptartos mokestinės ir šešėlio mažinimo iniciatyvos
2021-04-28

2021 m. balandžio 27 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) prezidentas Rimas Varkulevičius dalyvavo nuotoliniame susitikime su LR Prezidentu Gitanu Nausėda bei kitų asocijuotų verslo struktūrų vadovais.

Plačiau
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės susitikimas su LR Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite: ministerijos pastangos jaučiamos, bet problemų dėl paramos išlieka
2021-04-26

2021 m. balandžio 23 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (LPPAR) bendruomenė susitiko su Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite aptarti esamų pagalbos priemonių verslui padėties ir naujų priemonių galimybių.

Plačiau
Nuotolinė konferencija „Žalioji ekonomika. Tvarus verslas“
2021-04-20

Gegužės 28 - 29 dienomis Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai rengia 12-ąjį tradicinį renginį "Verslas. Golfas. 2021".

Plačiau
Kviečiame dalyvauti Online konferencijoje „SKAITMENIZUOK‘is“
2021-04-13

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai 2021 m. balandžio 21 d. 13 val. organizuoja Online konferenciją „SKAITMENIZUOK‘is“, kurioje bus kalbama apie tai, kodėl mums turėtų rūpėti skaitmenizacija?

Plačiau
Perėjimas prie paskirstytojo pelno apmokestinimo paskatintų įmones investuoti į modernesnes gamybos technologijas
2021-04-09

Lietuvos verslo organizacijos – Lietuvos darbdavių konfederacija, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija – kreipėsi į Finansų ministeriją, ragindamos dar šiais metais keisti įmonių pelno mokestį, pereinant prie paskirstytojo pelno apmokestinimo (ir/ar bet kuriuo atveju atsisakant reinvestuoto pelno apmokestinimo), nustatant  įsigaliojimą nuo 2022 m sausio 1 d. 

Plačiau
Pramonė siūlo darbuotojus skiepyti vienu metu, siūlo savo lėšas ir išteklius
2021-04-02

Daugiau kaip 2000 įmonių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) penktadienį kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį bei ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę siūlydama svarstyti darbuotojų skiepijimo įmonėse vienu metu galimybę.

Plačiau
Susipriešinimas dėl ES minimalaus darbo užmokesčio direktyvos
2021-03-24

ES komisijos teikiama direktyva siūlo vienodinti minimalaus darbo užmokesčio nustatymą šalyse narėse. Šį klausimą nagrinėja Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas ir turi pateikti savo nuomonę.

Plačiau
Renginys Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams „Žiedinės ekonomikos kelrodis I Procesas ir nauda“
2021-03-12

Renginys skirtas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams.

Plačiau
Susitikimas su Jungtinės Karalystės (JK) ambasados Vilniuje darbuotojais
2021-03-10

Šiandien, 2021 m. kovo 10 d., Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės nariai susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) ambasados Vilniuje darbuotojais ir JK Tarptautinės prekybos departamento pareigūnu.

Plačiau
Seminaras Rūmų nariams – valstybės pagalba teikiama per INVEGĄ
2021-02-18

Seminaro laikas – vasario 24d. 10 val. Vieta:  ZOOM platforma. Registracija vykdoma iki vasario 23 d. 12 val. Jūsų regioniniuose Rūmuose arba Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijoje adresu info@chambers.lt.

Plačiau
Rūmų bendruomenės susitikimas su LR VRM ministre A.Bilotaite
2021-02-11

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai ir rūmų bendruomenės nariai šiandien susitiko su LR Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite, viceministrais Arnoldu Abramavičiumi ir Vitalij Dmitrijev, aptarti verslo keliamų klausimų.

Plačiau
EUROPOS EKONOMINĖ APŽVALGA 2020 (vykdo Eurochambers)
2021-01-28

Europos šalių Rūmai po Europos Parlamento balsavimo prašo daugiau paprastumo ir proporcingumo.

Plačiau
Rūmų bendruomenės susitikimas su LR Susisiekimo ministru ir jo komanda
2021-01-27

2021 m. sausio 27 d., Vilnius. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai šiandien susitiko su LR Susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, Ministerijos kancleriu Ramūnu Dilba, viceministrėmis Agne Vaiciukevičiūte ir Loreta Maskalioviene bei ministro patarėjų komanda aptarti Rūmų bendruomenės keliamus klausimus, verslo problemas, pateikti pasiūlymus, kaip gerinti situaciją susisiekimo sektoriuje.

Plačiau
Kviečiame dalyvauti konkurse “Lietuvos Eksporto prizas 2020”
2021-01-14

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija rengia konkursą “Lietuvos Eksporto prizas 2020” ir kviečia įmones dalyvauti.

Plačiau
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai nerimauja dėl išsiderėto vakcinų kiekio
2020-12-21

Pirmadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) ir penkių regioninių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl vakcinavimo apimčių didinimo ir proceso tobulinimo.

Plačiau
Prekybos, pramonės ir amatų rūmai kviečia suvienodinti prekybos sąlygas
2020-12-17

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) šiandien, ketvirtadienį, išplatino kreipimąsi LR ekonomonikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei, finansų ministrei Gintarei Skaistei, taip pat LR Vyriausybės kanceliarijai ir Seimo Ekonomikos komitetui. LPPARA atkreipia dėmesį į šiuo metu nevienodas sąlygas prekybos veiklai vykdyti.

Plačiau
Lietuvos Verslo Taryba prašo Ministrės Pirmininkės užtikrinti darbo grupės tęstinumą
2020-12-15

Lietuvos Verslo Taryba, vienijanti didžiausias šalies verslo asociacijas – „Investor's Forum“, Lietuvos darbdavių konfederaciją, Lietuvos pramonininkų konfederaciją ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociaciją – šiandien kreipėsi į LR Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę prašydama užtikrinti 2020 m. kovo mėn. sukurtos darbo grupės valstybės lygio ekstremaliosios situacijos priemonių taikymo verslui klausimais koordinuoti veiklos tęstinumą. Šią darbo grupę sudarė pagrindinių verslo asocijuotų struktūrų vadovai ir valstybės institucijų aukšto rango pareigūnai.

Plačiau