Naujienos
Verslo ir ROTARY bendruomenės stiprina ryšius: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija ir Lietuvos ROTARY apygarda 1462 oficialiai įtvirtino ilgametę bendrystę. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri, tikimasi, atvers daugiau galimybių bendriems projektams, socialinėms iniciatyvoms, tarptautiniams ryšiams ir abiejų organizacijų narių augimui.
Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (PPARA), atstovaujama asociacijos prezidento Sigito Gailiūno, ir Lietuvos ROTARY apygarda 1462, atstovaujama apygardos valdytojo Egidijaus Žukausko, sudarė bendradarbiavimo sutartį.
Lietuvos PPARA prezidentas S. Gailiūnas ir Lietuvos ROTARY apygardos 1462 valdytojas E. Žukauskas susitarė bendradarbiauti įgyvendinant kelis svarbius tikslus – skatinti abipusės narystės augimą, didinti tarnystę visuomenei, vystyti tarptautiškumą ir plėsti bendras veiklas.
Abi organizacijos bendradarbiauja seniai
Lietuvos ROTARY apygardos 1462 valdytojas E. Žukauskas pristatė, kokios galėtų būti bendradarbiavimo apimtys.
„Tai ir bendrų projektų organizavimas, ir socialinių iniciatyvų įgyvendinimas. Organizuosime bendrus renginius, vyks informacijos ir patirties mainai. Bus viešinama veikla ir vykdomos abiem organizacijoms priimtinos veiklos. Tokia partnerystė naudinga abiem pusėms, nes Lietuvos PPARA ir ROTARY nariai vieni kitus skatins augti ir tobulėti“, – aiškino E. Žukauskas.
Pasak jo, abi organizacijos bendradarbiauja jau seniai, todėl sutartis tapo natūraliu žingsniu įforminant iki šiol vykusią bendrystę.
Prisiminė istoriją
„Kadangi dauguma ROTARY klubų narių yra verslininkai, jie kartu yra ir PPAR nariai. Beje, Lietuvos PPARA pernai minėjo gražią sukaktį – 100 metų jubiliejų, o pirmasis ROTARY klubas Kaune įsikūrė 1934 metais. To klubo nariai taip pat buvo verslininkai“, – priminė E. Žukauskas.
Jis atkreipė dėmesį, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę šalyje pradėjo atsikurti ir prekybos, pramonės bei amatų rūmai. Jie atsikūrė penkių kraštų pagrindu, o ryšys tarp verslo ir ROTARY bendruomenių išliko iki šių dienų.
„Bendrystė tarp dviejų organizacijų vyksta seniai, todėl pagalvojome, kad ją reikia įforminti. Taip ir gimė mintis pasirašyti bendradarbiavimo sutartį“, – kalbėjo E. Žukauskas.
Pasak jo, sutarčiai pritarė ir Lietuvos PPARA, ir Lietuvos ROTARY apygarda 1462, nes iš tokio bendradarbiavimo laimi abi pusės – tiek PPAR organizacijos, tiek ROTARY klubai.
Sutartis pasirašyta pirmą kartą
Lietuvos PPARA prezidentas S. Gailiūnas pasidžiaugė bendradarbiavimo sutartimi ir pabrėžė, kad tokia sutartis tarp šių dviejų institucijų sudaryta pirmą kartą.
„Tarp dviejų institucijų sutartis sudaryta pirmą kartą, tačiau ji – labai svarbi. Ji gimė Lietuvos ROTARY apygardos 1462 valdytojo E. Žukausko dėka. Jis iškėlė tokią idėją ir jai abi institucijos pritarė. Juolab kad šios dvi organizacijos yra panašios, nes tiek vienos, tiek kitos organizacijos nariai – verslo atstovai. Kita vertus, abiejų institucijų nariai dalyvauja ir PPAR, ir ROTARY veiklose“, – pasakojo S. Gailiūnas.
Jis teigė tikintis, kad toks bendradarbiavimas atneš gerų rezultatų, nes abiejų organizacijų veiklos planuose numatyta plėsti narių skaičių, stiprinti bendruomenes ir kurti naujas iniciatyvas.
Tiki bendrystės dokumentu
Pasak Lietuvos PPARA prezidento, pasirašyta sutartis neturėtų likti tik formaliu dokumentu.
„Į gyvenimą išleistas bendradarbiavimo ir bendrystės dokumentas. Todėl sutarties pasirašymo diena abiem institucijoms – šventė. Vieni kitiems padėsime augti, o užmegzti ryšiai bus naudingi rotariečiams ir PPAR organizacijoms“, – sakė S. Gailiūnas.
Jis tikisi, kad ši bendradarbiavimo sutartis taps paskata dar aktyviau dirbti, kurti bendrus projektus ir stiprinti verslo bei ROTARY bendruomenių ryšius.