Naujienos

Rūmai stiprino ryšius su Turkijos verslu

gegužės 5

Gegužės 3 d., trečiadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (LPPAR) nariai susitiko su Turkijos Respublikos Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros organizacijos (KOSGEB) delegacija Vilniuje vykusiame Lietuvos-Turkijos verslo forume. Po forumo vyko Lietuvos ir Turkijos įmonių verslo kontaktų renginys. Dienos metu daug dėmesio skirta abiejų šalių verslo bendradarbiavimui informacinių technologijų, gamybos procesų valdymo sprendimų ir kitose srityse.

Į Lietuvos-Turkijos verslo forumą atvyko 14 Turkijos įmonių atstovų, daugiausia iš informacinių ir finansinių technologijų sričių. Forume taip pat dalyvavo verslumu, moksliniais tyrimais, SVV plėtra ir finansavimu besirūpinančios KOSGEB organizacijos viceprezidentas dr. Fatih Gokyurt bei Turkijos ambasadorius Vilniuje Sayin Tantekin.

Forumo metu pasirašyta LPPARA ir KOSGEB bendradarbiavimo sutartis, sukursianti pagrindą glaudesniems Lietuvos ir Turkijos verslo ryšiams. 2022 m. Lietuvos ir Turkijos tarpusavio prekyba buvo artima 1 mlrd. Eur. Lietuva daugiau į Turkiją eksportuoja nei iš jos importuoja, daugiausia – geležies ir plieno dirbinių, mašinų ir mechaninių įrenginių bei plastikų. Turkija savo ruožtu yra stipri pasaulinė automobilių pramonės, įrengimų gamybos, aviacijos, gynybos, energetikos, finansų, maisto pramonės ir infrastruktūros sektorių žaidėja.

Renginio metu Turkijos ambasados Lietuvoje komercijos kancleris Umit Atesagaoglu pristatė abiejų šalių esamus ir potencialius ateities verslo ryšius, o „Inovacijų agentūros“ atstovė Patricija Reut svečius supažindino su Lietuvos verslo aplinka ir galimybėmis investuoti.

Po forumo vyko Lietuvos ir Turkijos įmonių susitikimai. Pasak LPPARA prezidento Sigito Gailiūno, Turkijos įmonės yra sukūrusios nemažai praktiškų programų ir kitų sprendimų valdyti pramonės ar statybų įmonių gamybos procesus, kuriais Lietuvos įmonės aktyviai domėjosi.

LPPARA dėkoja renginio dalyviams ir svečiams už produktyvias diskusijas ir entuziazmą. Lietuvos ir Turkijos verslo ryšiai išties turi gerą tolesnio augimo ir bendrystės potencialą, kurį nuo šiol bus paprasčiau atrakinti.