Naujienos

Pirmą kartą – verslo misija į centrinę Aziją

gegužės 30

Gegužės 21 – 26 d. įvyko Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų pirmą kartą surengta verslo misija į Centrinės Azijos šalis – Kazachstaną ir Kirgiziją, kurioje dalyvavo 10 įmonių. Jai vadovavo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas, AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas. Anot jo, naujos kliūtys, su kuriomis dėl geopolitinių pokyčių susiduria Lietuvos verslas, gali tapti ir naujomis galimybėmis tolimesnėse rinkose.

Verslo misija prasidėjo Kazachstane – devintoje pagal plotą pasaulio šalyje, turinčioje 19 mln. gyventojų ir gerai išvystytą ekonomiką. Almaty – šalies verslo centre, kuriame sutelkta apdirbamosios pramonės, transporto, bankų, mokslo veikla, surengti susitikimai su Almaty „Atameken“ – pramonės ir prekybos rūmų vadovais. Atsižvelgiant į tai, kad narystė Kazachstano pramonės ir prekybos rūmuose yra privaloma, Almaty pramonės ir prekybos rūmai vienija 150 tūkst. narių, Almaty srities (regiono) pramonės ir prekybos rūmai – 130 tūkst. įmonių. Rūmams teikiami derinti visi įstatymų, susijusių su verslo aplinka, projektai. Verslo kontaktų (B2B) renginio metu įvyko 48 individualūs susitikimai, didžiausio dėmesio sulaukė transporto, logistikos įmonės.

Gegužės 25 d. verslo misija Kirgizijos sostinėje Biškeke, kuriame gyvena daugiau kaip 2 mln. gyventojų, savo darbą pradėjo susitikimu su Kirgizijos pramonės ir prekybos rūmų vadovais. Vėliau vykusio verslo forumo metu Kirgizijos verslui buvo pristatyta Lietuvos ekonomika, atvykusių Lietuvos įmonių veikla ir verslo interesai. Verslo forumo metu Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija bei Kirgizijos pramonės ir prekybos rūmai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuris numato bendrą veiklą keičiantis abiejų šalių verslui aktualia informacija, verslo delegacijomis, rengiant verslo susitikimus bei pagalba įmonėms – rūmų nariams. Vėliau surengtuose individualiuose verslo susitikimuose dalyvavo apie 40 Kirgizijos įmonių, įvyko apie 50 individualių verslo susitikimų. Kaip ir Kazachstane, Kirgizijos įmonės aktyviausiai dalyvavo individualiuose susitikimuose su Lietuvos įdarbinimo, transporto ir logistikos atstovais.

Verslo misijos dalyviai taip pat dalyvavo susitikime su naujuoju Lietuvos Respublikos garbės konsulu Kirgizijoje Žanibeku Myrzabajevu, kurį Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Kirgizijos pramonės ir prekybos rūmų spalio viduryje rengiama verslo misija pakvietė atvykti į Klaipėdą.