Naujienos

Šardžoje pasirašyta Lietuvos – JAE verslo tarybos įsteigimo sutartis tarp Rūmų

gegužės 9

Šių metų gegužės 4 dieną Lietuvos verslininkų delegacija, vadovaujama Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) prezidento, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidento (LPPARA) Zigmanto Dargevičiaus, lankėsi Šardžos prekybos ir pramonės rūmuose, kur verslo atstovai dalyvavo Lietuvos – Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo forume. Forumo dalyvius sveikino Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) prekybos ir pramonės rūmų federacijos vicepirmininkas, Šardžos prekybos ir pramonės rūmų pirmininkas J. E. Abdullah Sultan Al Owais, Lietuvos ambasadorius JAE Ramūnas Davidonis, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidentas (LPPARA) Zigmantas Dargevičius.

Verslo forumo metu buvo pasirašyta Lietuvos – Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo tarybos įsteigimo sutartis tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) ir Jungtinių Arabų Emyratų prekybos ir pramonės rūmų federacijos.

Šia sutartimi siekiama įkurti pirmąją Lietuvos – Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) verslo tarybą. Naujai suformuotos tarybos tikslas – sustiprinti dvišalius ekonominius santykius, auginti investicijų srautą tarp abiejų šalių, kurti glaudesnius tarpusavio prekybinius ryšius, organizuojant vizitus ir teikiant paramą Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų įmonėms, ypač prekybos ir pramonės sektoriuose.

Susitikime su JAE prekybos ir pramonės rūmų federacijos vicepirmininku ir Šardžos prekybos ir pramonės rūmų pirmininku J. E. Abdullah Sultanu Al Owaisu LPPARA viceprezidentas Zigmantas Dargevičius, ambasadorius R. Davidonis aptarė tolesnę Lietuvos – JAE verslo tarybos veiklą, investicijų ir prekybinių ryšių tarp abiejų šalių verslų skatinimą ir planuojamus vizitus.

Lietuvos – JAE verslo forume JAE ministerijos Prekybos skatinimo departamento direktorius Rashid Al Tunaiji pristatė Jungtinių Arabų Emyratų ekonomiką, akcentavo JAE siekį skatinti verslo augimą, kuriant patrauklią verslo aplinką investicijų pritraukimui. Beveik 100-ui verslo ir asociacijų atstovų iš Lietuvos ir JAE, dalyvavusių verslo forume, Šardžos tarptautinės laisvosios ekonominės zonos atstovai (SAIF zona) pristatė jos logistikos galimybes, investuotojų poreikius tenkinančią integruotą paslaugų sistemą bei kitas jų taikomas konkurencingas ir labai pažangias inovacijas.

Beveik 30, skirtingus sektorius atstovaujančių įmonių, Kauno ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių, dalyvavo forumo metu vykusiuose dvišaliuose verslo susitikimuose (B2B). Juose Lietuvos ir JAE įmonių atstovai aptarė ateities partnerystės perspektyvas, investicinius mainus, dalyvavimą JAE ir Lietuvoje vykstančiose parodose ir renginiuose.

Išsamiau apie Šardžoje (JAE) vykusį Lietuvos – JAE verslo forumą bei Lietuvos – JAE verslo tarybos įsteigimo sutarties tarp Rūmų pasirašymą kviečiame skaityti (anglų k.): čia.