Naujienos

Verslo misija Uzbekistane

kovo 1

Vasario 27 – kovo 3 dienomis Lietuvos verslininkų delegacija dalyvauja Prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuojamoje verslo misijoje į Taškentą, Uzbekistano Respubliką.

Pagrindinis verslo misijos tikslas – užmegzti verslo ryšius su vietos verslo bei valdžios atstovais, pradėti naujas partnerystes bei plėsti Lietuvos įmonių eksporto geografiją.

Verslo misija prasidėjo Lietuvos-Uzbekistano verslo forumu, kuriame diskutuota apie Lietuvos ir Uzbekistano rinkų subtilumus, glaudesnio šalių bendradarbiavimo galimybes.

Forumo dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Uzbekistano Respublikai Gintautas Vasiulis. Lietuvos Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis pristatė Lietuvą, šalies investincinę aplinką ir ekonominio bendradarbiavimo potencialą. Uzbekistano investicijų, pramonės ir prekybos ministro pavaduotojas Oibek Nematovič Chamrajev kalbėjo apie prioritetinius šalies sektorius ir bendradarbiavimo galimybes juose – medicinos pramonės plėtrą, programinės įrangos gamybos sektoriaus kompetencijų stiprinimą, medvilnės, daržovių ir vaisių eksportą, džiaugėsi kasmet augančia tarptautine prekyba su Europos Sąjungos šalimis.

Verslo forumo metu pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos bei Uzbekistano prekybos ir pramonės rūmų, kuris, tikimasi, bus paskata dar labiau sustiprinti ir plėsti verslo ryšius ateityje.
„Verslo misijos – tai vienas iš efektyviausių būdų susipažinti, pajusti vietinę verslo aplinką ir kultūrą, prisistatyti bei užmegzti naujus verslo kontaktus, naujas bendradarbiavimo galimybes“ – sakė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Sigitas Gailiūnas ir kvietė abiejų šalių verslus bendrauti ir keistis kontaktais.

Lietuvos įmonių atstovai pristatė savo produktus bei paslaugas, turėjo individualius B2B susitikimus su potencialiais partneriais (agentais, distributoriais, logistikos atstovais ir kt.). Misijos dalyviai – 30 įmonių delegacija, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio regionų verslininkai.