Naujienos

LVMT 15 metų sukaktis

birželio 2

Lietuvos verslo moterų tinklas (LVMT), veikiantis prie Lietuvos, prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, vienijantis daugiau nei 170 verslių moterų, gegužės 25 dieną sukvietė nares į šventinę konferenciją Kaune, skirtą 15 metų sukakčiai paminėti.

15 metų bendrystės konferencijoje dalyvavo daugiau nei 100 vadovių iš visos Lietuvos, kurios dalinosi savo įžvalgomis, patirtimi, idėjomis ir puikia nuotaika.

Čia prisiminėme savo istoriją, kalbinome buvusias ir esamas nares, dalyjomės ateities vizijomis, apglėbėme seniai matytas bičiules, mezgėme naujas pažintis ir šventėme bendrystę!

Renginyje skambėjo daug palaikymo žodžių moterims, kurios siekia savo svajonės, tobulina įgūdžius, kuria darbo vietas bei kyla karjeros laiptais.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos verslo moterų tinklo narėms atsiuntė  šventinį sveikinimą, kuriame sakoma:  „Savo pavyzdžiu kiekvieną dieną įrodote, kad verslumo ugnelė gali būti kiekviename žmoguje. Tad ši kūrybinė kibirkštis, energija virsta sėkmingais verslo projektais. Tarptautiniai tyrimai rodo, kad moterų vadovaujamos įmonės pasiekia aukštesnius aplinkosaugos ir socialinius rezultatus. Be to, jos daugiau investuoja į mokymą, remia darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, skatindamos aukštesnės pridėtinės vertės kūrimą. Linkiu, kad jūsų tinklas plėstųsi į visus Lietuvos miestelius ir kiekviena moteris turėtų galimybę įgyvendinti savo verslo idėjas“.

„Manau, kad svarbiausia – dalintis gražiais pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis, skatinančiomis moteris verslauti“, – kalbėjo ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina, -„Pasaulio verslumo indekso rezultatai rodo, kad Lietuva yra tarp lyderių. Nors 41 proc. moterų pasitiki savo verslumo sugebėjimais, visgi jas reikia skatinti, griauti stereotipus ir įkvėpti“. Ji tikino, kad ir ministerija turi įvairių verslumo skatinimo programų, kuriose moterys ypač aktyviai dalyvauja. „Mano akimis, moterys verslininkės yra įkvėpimas ir pavyzdys: drąsos, tvirtumo ir užsispyrimo“, – pridūrė E. Koručkina.

„Džiaugiuosi matydamas, kad šventinė konferencija, skirta LVMT 15-kos metų sukakčiai paminėti, sukvietė gausų būrį bendraminčių. Simboliška susitikti Kauno Santakoje. Tai vieta, kuri suvienija visos Lietuvos verslo lyderes. Smagu, kad šios organizacijos startas buvo Kaune, o tai įkvėpė burtis ir verslo lyderes bendramintes ir visoje Lietuvoje. Verslo moterų tinklas gali naudotis visomis Rūmų teikiamomis naudomis, organizuoti renginius, tobulėti, susitikti, spręsti iššūkius ir įkvėpti kitas drąsiai siekti karjeros aukštumų“, – kalbėjo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos viceprezidentas, Kauno prekybos, pramonės ir amatų  rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška moterims padėkojo už iniciatyvas, kurių labai reikia verslumo plėtrai, rūmams, kvietė dar gilesniam dialogui, kad būtų priimti dar geresni sprendimai.

 

Dėkojame konferencijos pranešėjoms bei diskusijų dalyvėms už puikius bei aktyvius pranešimas ir įtraukiančias diskusijas:

 

I DALYJE KALBĖJOME APIE – LIETUVOS VMT 15-KOS METŲ RETROSPEKTYVĄ

  • Pranešimas ir diskusija „Ar per 15 metų pavyko suavėti VMT klumpes?“ Fausta Šeputytė-VISSER UAB „Metga“ generalinė direktorė, Lietuvos verslo moterų tinklo pirmininkė 2018-2022 m. ir ASTA ŠILEIKIENĖ Verslo moterų tinklo pradininkė ir pirmoji vadovė 2008-2012 m.
  • Pranešimas „Sava tarp savų. Penkios grupės – vienas tinklas“ dr. Rūta Klimašauskienė, HR ekspertė, komandos santykių specialistė, HR KODAS įkūrėja ir bendrasavininkė
  • Pranešimas „Nuo svajonės iki realybės“ Vida Ričkiene, VšĮ „Ori senatvė“ direktorė ir savininkė
  • Diskusiją „Verslo pamokos be grimo“ Moderavo Eglė Makselytė VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė

Diskusijoje dalyvavo:

  • Kristina Vezbergaite, Klaipėdos VMT vadovė, „PanLaw“ advokatė, „JurisConsultus“asocijuota partnerė
  • Alma Klupšienė, IĮ „Aštuoni“ savininkė ir vadovė
  • Santa Vaškevičienė, Panevėžio VMT vadovė, UAB „Beržų verslo centras“ direktorė
  • Saulė Motiejūnienė, UAB „Linolitas“ direktorė
  • Daiva Adutavičienė, UAB „Veritas Ana“ komercijos direktorė

 

II DALYJE BUVO APTARTA  LIETUVOS VMT PERSPEKTYVA ARTIMIAUSIEMS 15 METŲ

  • Pranešimas „Kūnas ir protas – priešai ar draugai?“ Dr. Simona Pajaujiene LSU sveikatingumo ir asmeninio trenerio programų koordinatorė. Privačios trenerių mokyklos „ActiveTraining“ įkūrėja ir programų direktorė
  • Pranešimas „Teisės, ne tik pareigos: ką reiškia pagarba mokesčių mokėtojams ir ar turime teisę į laisvę nuo mokesčių? “ KAROLINA MICKUTĖ Lietuvos laisvosios rinkos institutas vyresnioji ekspertė ir teisės mokslo krypties doktorantė
  • Diskusiją „Ateities lyderystė: moteris – verslas – valstybė“ Moderavo Dr. BIRUTĖ MIŠKINIENĖ VU Verslo mokyklos direktorė, VšĮ „Patirties ekspertai“ bendrasteigėja, valdybų ir tarybų narė

Diskusijoje dalyvavo:

  • Alina Velykienė, UAB „Sinergijos projektai“ direktorė ir savininkė
  • Vlada Buivydienė, Šiaulių VMT vadovė, advokatė, advokatės Vlados Buivydienės kontora
  • Rasa Papinigienė, „Herbalife Nutrition“ nepriklausoma partnerė
  • RIMA BALANAŠKIENĖ, UAB „Aconitum“ savininkė ir generalinė direktorė
  • Dovilė Končak, UAB „RAIT GROUP“ generalinė direktorė
  • Pranešimas „Dabarties ir ateities lyderės“ Jurga Rimkė, UAB „Intra Vires“ savininkė ir vadovė

 

Renginyje netrūko sveikinimų, linkėjimų, gražiausių gėlių žiedų, žavingų damų šypsenų ir juoko.

 

Lietuvos verslo moterų tinklo 15 metų sukakties buvo įteiktos padėkos nusipelniusios narėms:

  • Astai Šileikienei už iniciatyvą suburti verslias Lietuvos moteris prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, vadovavimą Lietuvos verslo moterų tinklui 2008-2012 m. bei moterų įgalinimo ir bendrystės puoselėjimą.
  • Rimai Aleliūnienei, UAB „Pauluma“ savininkei ir direktorei, už ilgametį nuoširdų indėlį į Panevėžio verslo moterų tinklo veiklą, Lietuvos verslo moterų tinklo narių bendrystės puoselėjimą, stiprinimą ir rėmimą.
  • Aidai Adeikienei, VšĮ „Nacionalinės regionų plėtros agentūros“ direktorei, už ilgametį nuoširdų indėlį į Šiaulių verslo moterų tinklo veiką, Lietuvos verslo moterų tinklo narių bendrystės puoselėjimą, stiprinimą ir rėmimą.
  • Irmai Spudienei, UAB „DSP Plius“ direktorei, už ilgametį nuoširdų indėlį į Vilniaus verslo moterų tinklo veiklą, už nenuilstamą Lietuvos verslo moterų tinklo veiklos viešinimą ir populiarinimą, naujų narių pritraukimą, bendrystės puoselėjimą ir stiprinimą, socialinių partnerių įtraukimą į verslo moterų tinklo veiklą.
  • Gražinai Garuolienėi, UAB „Verslavita“ direktorei, už ilgametį nuoširdų vadovavimą Šiaulių verslo moterų tinklui, Lietuvos verslo moterų tinklo narių vienijimą ir bendrystės puoselėjimą būnant Lietuvos verslo moterų tinklo vadove.
  • Saulei Motiejūnienei, UAB „Linolitas“ direktorei, už ilgametį nuoširdų vadovavimą Kauno verslo moterų tinklui, Lietuvos verslo moterų tinklo narių vienijimą, siekį žiūrėti viena kryptimi, bendrystės puoselėjimą būnant Lietuvos verslo moterų tinklo vadove, konferencijos  „Formulė: versli ir laiminga“ inicijavimą ir organizavimą.
  • Faustai Šeputytei – Visser, UAB „Metga“ generalinei direktorei, už lyderystę, ilgametį indėlį į Lietuvos ir Kauno verslo moterų tinklo veiklą užimant vadovės pareigas, novatoriškas verslo moteris vienijančias idėjas, renginių moderavimą ir nuoširdžią bendrystę.

Taip sutapo, kad šiais metais Lietuvoje „DUOday“ buvo švenčiama gegužės 25 d. („DUOday“ – tai diena, kai įmonės ir organizacijos atveria duris žmonėms su negalia). Irma Spudienė, UAB „DSP Plius“ įkūrėja ir vadovė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybos narė bei Vilniaus verslo moterų tinklo Tarybos narė jau daugelį metų prisideda prie įvairių Socialinių iniciatyvų, organizuoja nemokamas konferencijas žmonėms su negalia. p. Irma buvo ir Lietuvos verslo moterų tinklo (LVMT) Jubiliejinės konferencijos viena iš organizatorių, tad dar prieš renginį informavo bei pakvietė DUOday partnerius Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungą išbandyti nestandartinę dieną, ne tik pabūti biure ir „pasimatuoti“ darbą, bet ir pamatyti užklasinę-visuomeninę įmonių vadovių kasdienybę. Irma Spudienė kartu su nerege Asta Lenkšiene iš Kauno, pirmą kartą susitiko Kaune konferencijoje, prieš tai keletą vakarų jos bendravo ir susipažino telefonu, p. Irma padėjo atsinaujinti Astai CV (gyvenimo aprašymą), pristatė Astą kitoms narėms dar prieš renginį, ir paprašė prisidėti prie Astos svajonės jos gebėjimus atitinkantį darbą ir šaunią kolegų komandą, kas suteiktų galimybes socializuotis, orumo ir saviraiškos galimybę, pakeltų savivertę bei suteiktų finansinę nepriklausomybę.  Irma buvo jos dešinioji ranka, Asta padėjo ne tik dėlioti rėmėjų dovanėles, lipo ant scenos sakyti sveikinimo kalbą, o LVMT narės mielai įsitraukė į bendrystę ir domėjosi kokį darbą galėtų pasiūlyti neregiams.

 

Svarbiausia – bendrumo jausmas

Konferencijoje kalbintos verslios moterys neslėpė, kad Lietuvos VMT narystė suteikia galimybes ne tik tobulėti, ieškoti bendraminčių, bet taip pat ir burti jėgas gražiems tikslams ir rasti reikiamos pagalbos.

Lietuvos verslo moterų tinklas siekia kurti moterų verslumui palankią aplinką, plėtoti verslo ryšius Lietuvoje ir užsienyje, įtvirtinti lygių galimybių principą versle, stiprinti narių profesines, vadovavimo ir lyderystės kompetencijas. LVMT moterų verslumą skatina įvairiomis formomis: ir renginiais, susitikimais, ir stažuotėmis kitose šalyse. Kaip pripažino pačios LVMT narės, svarbiausiu išlieka bendrumo jausmas, nes kiekviena moteris gali padėti kitai, o tada gimsta ir įvairūs projektai, pasidalijama patirtimi, kuri padeda toliau tobulėti.

„Mano svajonė buvo tapti gydytoja. Turėjau galimybę išvykti į Daniją, kurioje pamačiau, kaip gali veikti šeimos klinika. Grįžus dirbau poliklinikoje, bet manęs netenkino toks darbas, todėl įkūriau privačią šeimos kliniką. Taip mamos, gydytojos roles papildė ir verslininkės statusas. Supratau, kad mediciną aš labai gerai išmanau, tačiau trūko žinių apie verslą, vadybą, finansus. Tad įstojau į Kauno PPA rūmus bei gavau galimybę išvykti į Eurochambres kongresą Paryžiuje, kuriame susipažinau su verslo moterimis. Iš ten atėjo ir idėja apjungti verslo moteris visoje šalyje, kad atsirastų bendrystė, galėtumėme dalintis žiniomis, palaikymu. Mes stiprūs tada, kai kartu dalijamės patirtimi. Verslo moterų tinklas leidžia kartu augti, mokytis mentorystės, vykdyti įvairius projektus. Dabar galiu džiaugtis matydama tai, kas šiandien išaugo iš prieš 15 metų pasodintos moterų verslumo sėklos“, – apie tai, kaip Lietuvos VMT išaugo į didelę organizaciją, kalbėjo šio tinklo pradininkė Asta Šileikienė.

„Net mūsų tinklo šūkis: „Sava tarp savų“. Mes jaučiamės savos šioje bendruomenėje, susiduriame su tomis pačiomis problemomis, ieškome kartu sprendimo būdų. Tad šiandien tikrai yra šventė, nes praėjo 15 metų nuo įsikūrimo ir organizacija išlaikė laiko iššūkius. Be to, moteris vis labiau save išlaisvina, skleidžia žinią, kad verslininkais gali būti nepriklausomai nuo lyties. Tiesiog moteriai reikia imtis veiksmų. Pirmiausia reikia paskatinti jas svajoti, o tada ir veikti“, – moteris nebijoti veikti drąsino Kauno VMT narė, bendrovės „Metga“ generalinė direktorė Fausta Šeputytė-Visser, pridūrusi, kad konferencijos metu aptarta ne tik, kaip sekėsi moterims įsitraukti į verslus, bet ir pasidalinta įžvalgomis į ateitį, jog moterys nesustotų bei galėtų judėti pirmyn.

„LMVT pradžia yra Kaune, tačiau mes jau seniai peržengėme vieno miesto ribas ir dabar veikla vykdoma penkiuose Lietuvos regionuose, kuriuose veikia PPAR: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje. Mes esame ilgiausiai šalyje verslias moteris vienijanti organizacija, tad tai rodo, kad moterys į bendruomenę buriasi iš meilės ir čia lieka ilgam“, – apie organizacijos svarbą pažymėjo ir Kauno verslo moterų tinklo vadovė, laikinai einanti Lietuvos VMT pirmininkės pareigas, MB „IR buhalterija“ steigėja Irma Kvedarienė.

„Džiaugiuosi, kad turėjau laimę vesti šią jubiliejinę konferenciją ir kartu pažinti dešimtis nuostabių moterų, kurias jungia nepaprastai artima bendrystė, noras padėti, kurti, veikti ir įgalinti šalia esančias. Žavu yra tai, kad atstovaudamos skirtingas veiklos sritis ir turėdamos skirtingą gyvenimišką patirtį, visos šios moterys tarsi turi vieną bendrą vardiklį – „sava tarp savų“. Aplink save jos kuria tokią erdvę, kur iš tiesų pasijauti sava, svarbi ir reikalinga.“ – savo įspūdžiais dalinasi konferencijos vedėja, rinkodaros ir komunikacijos specialistė, lektorė Smiltė Juraitė.

,,Lietuvos verslo moterų tinklas – vieta, kur verslai persipina su asmeniniais santykiais, kur moterys palaiko ir įgalina kitas moteris, kalba apie nanotechnologijas ir kibernetinį saugumą, tačiau tuo pat metu dalinasi paprastais ir kasdieniais įpročiais ir veiksmais. Žaviuosi moterų drąsa, stiprybe, ryžtu, pasiekimais, nuveiktais darbais, paprastumu, nuoširdumu ir begaliniu palaikymu. Konferencijoje patirtos emocijos neįkainojamos, bet didžiausias įvertinimas – moterų šypsenos, apkabinimai, juokas, nuostaba, lūkesčių viršijimas ir dar labiau bendrystės jausmą užtvirtinanti patirtis.” – kalbėjo viena iš LVMT konferencijos organizatorių Kristina Šuškevič, UAB „Skrivanek vertimų biuras“ vadovė.

Konferencijos pavadinimas „Sava tarp savų“ man reiškia ne tik mūsų profesinę bendrystę, bet ir tai, kad visos esame mokesčių mokėtojos. Sveikindama su Pagarbos mokesčių mokėtojams diena ir Laisvės nuo mokesčių diena priminiau, kad mokesčiai yra neskani, bet svarbi tema. Kaip jau turime teisę į efektyviai valdomus finansus, taip turime ir teisę į laisvę nuo mokesčių ir jos sulaukti kuo anksčiau. „Teisės, ne tik pareigos: ką reiškia pagarba mokesčių mokėtojams ir ar turime teisę į laisvę nuo mokesčių?“ apie tai savo pranešime kalbėjo Karolina Mickutė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyresnioji ekspertė ir teisės mokslo krypties doktorantė.

  • Dėkojame renginio organizatorėms už puikiai sukurtą bendrystės šventę: Kristina Šuškevič, Irma Spudienė, Irma Kvedarienė, Ligita Žukauskaitė, Jurga Rimkė, Alina Velykienė.
  • Tariame AČIŪ mūsų rėmėjams, Jūsų dėka šventė buvo įspūdinga!
    VŠĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra, UAB Opera Optima, UAB Skrivanek Lietuva vertimų biuras, UAB Gerovės valdymas, Panevėžio verslo moterų tinklas, UAB Sinergijos projektai (Greitas NAMO pridavimas, UAB Burbuliukas ir Co (FRESH POST), UADBB LEGATOR, UAB Integre Trans, UAB VerslavitaIntra Vires, UAB,  DSP Plius – Darbo saugos priemonės, Kauno verslo moterų tinklas, UAB „Aconitum”, flowerbloom.lt ir UAB Dermofaktorius (Manilla).
  • Ačiū už sklandų renginio vedimą – Smiltė Juraitė.
  • Dėkojame „Krepšinio namai“ už jaukią atmosferą ir priėmimą, vadovei Gitanai už dovaną – dokumentinio filmo „Krepšinio namai“ pristatymą, restoranui „Bocmanas“ už puikų maistą ir aptarnavimą.
  • Dėkojame fotografei Jolanta Rutkauskienė už įamžintas renginio akimirkas.

Dėkojame visoms viešnioms ir svečiams, kad buvote drauge ir sukūrėte daugybę džiaugsmo akimirkų.

 

#lvmt15

#savatarpsavų

#solidarity

#JokioSkirtumo

#lass

#duoday2023

 

***************************************************************************

LIETUVOS VERSLO MOTERŲ TINKLAS  (LVMT) – tai bendruomenė Rūmų  bendruomenėje, vienijanti per 170 verslininkių visoje Lietuvoje.  LVMT ištakos siekia 2002 metus, kai Briuselyje dirbančios įvairių Europos Sąjungos prekybos rūmų atstovės inicijavo moterų tinklo (European Women Network – EWN) įkūrimą Europos prekybos rūmų tinkle (Eurochambres).  Verslininkių tinklo kūrimo prie Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) 2008 m. ėmėsi Asta Šileikienė su bendramintėmis Kaune. Šiuo metu veikia penki regioniniai tinklai, įsikūrę Vilniaus, Kauno,  Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose.

 

Lietuvos verslo moterų tinklo prioritetas – moterų verslumui palankios aplinkos formavimas.  Verslininkės buriasi bendrai veiklai, kad galėtų auginti savo kompetencijas ir savo verslus bei padėti augti kitoms!

 

Tinklaveika, bendradarbiavimu, bendrais projektais ir iniciatyvomis LVMT narės siekia:

  • plėtoti verslo ryšius Lietuvoje ir užsienyje,
  • įtvirtinti lygių galimybių principą versle,
  • stiprinti narių profesines, vadovavimo ir lyderystės kompetencijas,
  • užtikrinti gerųjų praktikų, moterų verslininkių sėkmės istorijų ir patirties sklaidą,
  • didinti narių ir jų atstvaujamų verslų žinomumą,
  • skatinti moterų verslumą nepriklausomai nuo amžiaus, gyvenamosios vietos ir patirties,
  • propaguoti atsakingo, skaidraus ir bendruomeniško verslo standartus.