Naujienos

Konferencija Krokuvoje „Dėl pagalbos Ukrainai, jos atkūrimo ir europinių perspektyvų“

liepos 19

Ukraina, kuriai suteiktas ES kandidatės statusas, savo ateitį sieja ir siekia kurti kartu su ES šalimis narėmis.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK), kurio narys yra Alfredas Jonuška, atstovaujantis Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmams, 2022-07-19 pakvietė ES ir Ukrainos pareigūnus, verslo, darbuotojų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus į konferenciją „Dėl pagalbos Ukrainai, jos atkūrimo ir europinių perspektyvų“. Konferencija surengta Krokuvoje, Lenkija. Vieta pasirinkta ne atsitiktinai, nes čia arti Ukrainos, jaučiamas karo poveikis (Krokuva priėmė apie 180 tūkst. pabėgėlių).

Konferencijoje buvo diskutuojama apie padėtį Ukrainoje, dalijimasi jos atstatymo planais, Ukrainai laimėjus karą. Diskusijoje buvo pabrėžiama, kad taip pat labai svarbus pasirengimas žiemai ir būtina pagalba esamoje situacijoje.

Ukrainos prekybos ir pramonės rūmų prezidentas Genadij Čyžikov išreiškė padėką Lietuvos Rūmams ir jų nariams, kurie suteikė savalaikę ir būtiną humanitarinę paramą, kuri pasiekė karo paveiktus Ukrainos regionus. Susitikime aptarta tolesnio, tikslinio bendradarbiavimo perspektyva.