Naujienos

Lietuvos Verslo Tarybos pareiškimas

gegužės 28

Verslo Taryba, kurią sudaro asociacija „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramonininkų konfederacija,  Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija bei Lietuvos darbdavių konfederacija, apgailestauja, kad verslininkų tarpe dar vis pasitaiko atvejų, kai priimami neatsakingi sprendimai ir pasinaudojama situacija bei bandoma neteisėtai disponuoti mokestine sistema, kai privatūs poreikiai deklaruojami kaip verslo poreikiai. Toks verslininkų elgesys kenkia viso verslo reputacijai ir daro žalą verslo įvaizdžiui visos bendruomenės akyse. Sutinkame, kad tokie atvejai turi būti viešinami, bet tik tada kai išsiaiškinamas kiekvienas konkretus atvejis ir visos aplinkybės, nesuplakant viso verslo, kaip kad buvo padaryta šiuo atveju.

Mums susirūpinimą kelia faktas, kad vakar valstybės institucijos  ir politikai neatsakingai disponavo informacija ir paviešino sąrašą įmonių, kuris neatspindi realios situacijos ir neatitinka politikų viešumoje platinamų teiginių. Vakar buvo paviešintas sąrašas, kuriame, neva, skelbiamos įmonės, kurios oficialiai įtrauktos į nuo COVID-19 nukentėjusiųjų sąrašą, pasinaudojo galimybe atidėti mokesčius, gavo prastovų subsidiją už darbuotojų išlaikymą, papildomai gavo valstybės subsidiją verslui.

Atkreipiame dėmesį, kad paviešintame sąraše atsidūrė įmonės, kurios negavo jokios paramos iš valstybės, nebuvo įtrauktos į nuo COVID-19 nukentėjusiųjų sąrašą, dirbo pelningai, išsaugojo darbo vietas, mokėjo mokesčius ir COVID-19 pandemijos metu labai ženkliai prisidėjo prie labdaros, kai buvo perkamos būtinos priemonės medikams. Nors visas sąrašas buvo pašalintas iš viešumos, bet jo paskelbimas jau padarė neatitaisomą žalą įmonių reputacijai ir viso verslo įvaizdžiui. Tenka tik apgailestauti, kad tokia informacija  skelbiama net neišsiaiškinus konkrečių atvejų, o politikai verslui užkabina morodierių, cinikų  ir pan. epitetus.

Turime kalbėti apie visos bendruomenės elgesį, savimonę ir vertybinius dalykus. Yra pavieniai verslininkai kurie elgiasi nepriimtinai ir, deja, tai yra realybė, bet vienam ar kitam politikui pasielgus netinkamai, nemanome kad visus politikus reiktų kaltinti tomis pačiomis nuodėmėmis. Suprantame, kad mūsų visuomenė dar vis bręsta ir vieša diskusija apie tokius atvejus prisideda prie jos sąmoningumo auginimo, bet neišskirkime vieno bendruomenės segmento – verslo, o kalbėkime apie visas tendencijas, kurios dar vis yra mūsų tarpe ir nedidinkime takoskyros bendruomenėje.

Didžioji dauguma verslo pandemijos metu net nesinaudojo dėl COVID-19 pandemijos numatytomis  kompensacijomis ir kitais paramos mechanizmais, išsaugojo darbo vietas, išsaugojo eksporto apimtis, mokėjo mokesčius ir tokiu būdu   toliau palaiko ekonomikos gyvybingumą. Tad mažiausia, ko nusipelno atsakingai ir sąžiningai dirbantis verslas, tai nepagrįstų politikų kalitinimų ir kenkimo jų reputacijai.