Naujienos

Praūžė verslo idėjų konkursas jauniesiems verslininkams

birželio 20

Š.m. birželio 14-15 dienomis  Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje įvyko Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos kartu su partneriais organizuotas Verslo idėjų konkursas jauniesiems verslininkams.

Verslo idėjų konkurso dalyvius mokė ir patirtimi dalijosi žinomi Lietuvos verslininkai, o jaunimas varžėsi dėl pagrindinio konkurso prizo – neįkainojamos patirties – diena su verslininke, kuri supažindins, kaip šiandien Lietuvoje vystomas verslas ir atskleis, kokia verslininkės/verslininko darbotvarkė.

Apie 50 konkurso dalyvių dvi dienas idėjų dirbtuvėse kartu su mentoriais ruošė verslo planus bei jų pristatymus, o nugalėtojais tapo ir pagrindinį prizą laimėjo moksleiviai, pristatę idėją, kuri skaitmenizuotų čekių kaupimą ir saugojimą. Vartotojas galėtų sekti savo išlaidas, įpročius, racionaliai planuoti asmeninį biudžetą.

Pagrindinį prizą įteikė Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius.

„Šis konkursas ir verslo mentorių bei aktyvaus jaunimo sinergija įrodė, kaip svarbu dalintis savo patirtimi ir žiniomis, kad progresyvaus jaunimo idėjos virstų naudą žmonėms ir valstybei nešančia veikla“, – pažymėjo p. Varkulevičius.

Verslo idėjų konkurso pagrindinį prizą įsteigė kompanija „BENME“ ir jos CEO – Irma Bučinskaitė. Irma Bučinskaitė – naujas meteoritas startuolių pasaulyje. Jos sukurta rinkoje unikali personalizuotų papildomų naudų darbuotojams valdymo platforma „BENME“ gavo finansavimą iš vieno didžiausių Europos verslo akceleratorių ir jau spėjo pritraukti privataus investuotojo lėšas.

Vos praėjusiais metais savo veiklą pradėjusi personalizuotų papildomų naudų darbuotojams valdymo platforma „BENME“ šiuo metu laukia jau trečiosios investicijos iš verslo angelų, prisijungė prie Lietuvos startuolius vienijančios organizacijos „Vienaragiai LT“, Europos startuolių ekosistemą nagrinėjanti kompanija „beststartup.eu“ „BENME“ įvardijo geriausių Lietuvos HR startuolių 15-tuke ir Baltijos HR startuolių 50-tuke, o Europos investuotojus vienijanti įmonė „Vestbee“, „BENME“ startuolį mini tarp 100 geriausių ir perspektyvių startuolių Vidurio ir Rytų Europoje.

„Kalbėdami apie sėkmingus verslus, dažnai žmonės mano, jog šiems verslams ėmė ir viskas „pasisekė“ akimirksniu, tačiau dažnai pamirštame sunkią ir duobėtą įmonių sėkmės kelio pusę. Dalinimasis patirtimi itin svarbus norint įkvėpti jaunus žmones ir verslus, parodyti, jog tikslo siekimas tikrai nebus lengvas ir visi mes jį turime pereiti, tačiau svarbiausia nenuleisti rankų. Žinoma, reikia suprasti, kad ir kiek kiti žmonės dalintųsi savo patirtimi ar mokytų mus, geriausiai pasimokome tik tada, kai patys susiduriame su iššūkiais arba problemomis, tačiau naudinga išgirsti kitų patirtis įvairiose situacijose tam, jog galėtume jas atpažinti ir lengviau bei kūrybingiau jas išspręsti. Dalinantis, šnekantis, padėdami vieni kitiems galime pasiekti daug daugiau nei vieni. Ne veltui tokiu principu paremta visa Lietuvos „Vienaragių“ ekosistema.“, – kalbėjo „BENME“ CEO Irma Bučinskaitė.

„BENME“ įkūrėja Irma su konkurso dalyviais pasidalino pranešimu „Verslo ABC: nuo ko pradėti ir kas svarbiausia?“, o praktine patirtimi pasidalins su konkurso nugalėtojais.

Verslo idėjų dirbtuvėse jaunuosius verslininkus taip pat mokė renginio mentorė – p. Dangerūta Valentė-Durrett.

Dangerūta Valentė-Durrett – verslo konsultantė, koučerė, lektorė, visionierė. Pagrindinės konsultavimo sritys: verslumo skatinimas, verslo planavimas, pardavimai ir klientų patirtys. 18 metų praleista studijuojant ir dirbant JAV. Gilina žinias inovacijų, korporacijos kultūros ir emocinio intelekto srityse. Jaunimą skatina išmokti įvertinti riziką, teisingai pasiruošti ir drąsiai priimti lemiamus sprendimus kuriant savo sėkmės istoriją.

Dangerūta Valentė-Durrett pasidalino pranešimu „5 svarbiausi asmeniniai įgūdžiai, kurie bus/yra reikalingi versle ateinančiame dešimtmetyje“.

Jauniesiems verslininkams taip pat svarbūs buvo Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos patarėjo Gedimino Rainio patarimai.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai nuoširdžiai dėkoja pagrindinio prizo steigėjai p. Irmai, mentoriams – ypatingai p. Dangrūtai  Valentei-Durrett, taip pat Lietuvos verslo moterų tinklui, dalyviams ir renginio partneriams.

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Jaunimo ir smulkiojo verslo subjektų verslumo skatinimas“, bendrai finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir ją vertinti“ 12.0.1-CPVA-K-204 priemonės „Komunikacija apie ES investicijas“.

 

Vaizdo įrašai:

https://bit.ly/3bJisfp

https://bit.ly/3JPkRlm

https://bit.ly/3Phio4f

https://bit.ly/3QBSmJT