Naujienos

Rūmų bendruomenės susitikimas su LR Susisiekimo ministru ir jo komanda

sausio 27

2021 m. sausio 27 d., Vilnius. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai šiandien susitiko su LR Susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, Ministerijos kancleriu Ramūnu Dilba, viceministrėmis Agne Vaiciukevičiūte ir Loreta Maskalioviene bei ministro patarėjų komanda aptarti Rūmų bendruomenės keliamus klausimus, verslo problemas, pateikti pasiūlymus, kaip gerinti situaciją susisiekimo sektoriuje.

Susitikime dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentai bei Rūmų bendruomenės nariai. Iš viso susisiekimo problemas aptarti susirinko daugiau nei 40 verslo atstovų iš visų regioninių rūmų.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius bei kiti rūmų atstovai, anksčiau aktyviai bendradarbiavę su LR Susisiekimo ministru jam einant ankstesnes pareigas LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, išsakė viltį, kad ir naujoji ministro komanda taip pat aktyviai bendradarbiaus su verslu, girdės keliamas problemas ir reaguos į racionalius pasiūlymus.

Pasitarime kalbėta, kaip gerinti AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir privačių vežėjų bendradarbiavimą bei susikalbėjimą, kaip skatinti konkurenciją šioje rinkoje. Aptarta susisiekimo sektoriaus vizija, LR Vyriausybės programos ir rengiamo priemonių plano sektoriuje įgyvendinimas, viešosios transporto infrastruktūros modernizavimas; verslo sąlygos, Brexit poveikis Lietuvos vežėjams, oro transporto sektoriaus atsigavimas po COVID 19. Dėmesys skirtas viešajam, keleiviniam transportui bei logistikos problemoms krovinius transportuojant jūrų keliais.

Susitikime su verslo bendruomene ministras M. Skuodis davė pažadą tęsti konstruktyvų bendravimą su verslu, pristatė planus vizituoti regionus ir tiesiogiai susipažinti su ministerijos kuruojamų sričių problemomis, atkreipė dėmesį, kad išties šiandien dar trūksta aiškios transporto strategijos vizijos ir krypčių, todėl verslo įžvalgos yra būtinos, siekiant darnių sprendimų.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia regionų verslo asocijuota organizacija,

turinti apie 2000 narių – gamybos, paslaugų įmonių, mokslo ir mokymo institucijų. Penki rūmai

didžiausiuose Lietuvos miestuose kartu su įkurtais filialais veikia visose dešimtyje apskričių.